badblod-vaganica
  Edhe Qy kysen I Fort :D
 

        Ai, nuk e ka ble dipllomen, po krejt fakulltetin.

 Historia e jone u shkru me gjak dhe per at arsy disa shkrime nuk po lexohen.

Pse ka shit Meda ma se shumti CD-ja ne Kosove? Se fansat e tine nuk dijin me kopju CD-n!

Serbet po kthehen ne Kosove. Me i marr teshat.

     
     
 

 

 
  Postune: 15.02.2009.  
 

 

Vuk Jeremic ne foto tu i bo analizat e trunit. Serbia nuk po gutet me pranimin e Kosoves, se po e pret Vojvodinen dhe Sanxhakun.

Kompjuterin dhe anglishten i kam mesu ne kurs. Shqipen kurqysh nuk po muj.............me nxon.

Deri sa shumica e popullit po hane bari, nje pjese e vogel, po hane si gjoja. 

 
  Postune: 15.02.2009.  
 

 

EULEXI ka arrit per 3 muaj, çka i ka vyt UNMIK-ut 9 vjet. Mos me bo kurgjo.

EULEX dallon shum prej UNMIK-ut. Keret i kane te kalterta.

Se shpejti edhe kriminelat do te protestojne, se as EULEX-i, e as shteti nuk po mirren me ta.

 
  Postune: 09.02.2009.  
 

 

Kosova nuk mundet me qen ne krize. Ka drog sa te duash!

Mos i lejoni femit me u bo lypsa, ajo eshte detyre e prinderve.

Studenta, rini ne amfiteatra, e jo ne rruge. Ne rruge do te jeni, pasi qe dipllomoni.

Ashiqare po e luftojne varferin. Po pasurohen.

Beso ne vetvehten, nese nuk shkon ne xhami a kish.

 
  Postune: 03.02.2009.  
 

 

Pushteti si droge, ka nise me kriju edhe varshmeri.

Kosova oshte i vetmi shtet ne bote cili i ka vetem 3 ane te botes - lindjen, jugun dhe perendimin. Busolla gjeth tregon gabimisht ka veriu, cilin na nuk e kena.

 
  Postune: 27.01.2009.  
 

 

Lumi Iber nuk duket i rezikshem mos me guxu me bo nje lloj aventure si ne foto. 

I mbusha gjepat me pare dhe shkova ne HIB dhe mora mbushje per ker, mandej hina ne Albi dhe mora mbushje per frizhider. Ne qebaptore e mbusha barkun me 10 qebapa dhe para se me shku ne kafiq, hina ne bastore dhe e mbusha nji tiket. Tu e mbush barkun me bira t`Pejes, ma cingroj gruja me shku me ja mbush edhe asaj....

Po na mbushin kryt me tyrli brrllogu, barkun po duhet me e mbush vet.

 
  Postune: 24.01.2009.  
 

 

Kreu i Kosoves tu shku n`pune me ker zyrtar - ne foto.

Mos i hapni dosjet, se po e mbyt najnjo promaja!

Ma i shkurt se une, e m`kqyrke prej s`nalti.

Krejt po ikin, ketu mo as kusuri s`kthehet!

Tash, kur na u realizu andra, a qohem prej gjumit!

 
  Postune: 19.01.2009.  
 

 

Pas zgjedhjeve po me duket, si kur te kthehesh prej pijaces. I ke zgjedh kishe ma te miret, por kur ta hap kesen te shpija, e sheh qe senet i ke te kalbura.

Garant jam anormal, kur krejt senet po me duken normal.

Prej qe i kena n`kry, me mbyti migrena.

Per ket polici, mo as vica nuk po ka.

Duhet me qen krenar, pasi qe Kosoven, qe 10 vjet po e vjedhin patriotat e jo tyrli njeri.

 
  Postune: 29.12.2008.                                                              URIME 2009  
 

 

KOSOVA si njera prej mrekullirave te botes.

 
  Postune: 27.12.2008.  
 

 

Sipas besimeve fetare, ringjallja, ose rikthimi ne jete, pas vdekjes oshte i mundshem. Rasti i fundit ka ndodh ne Kosove me gjeneralin franqez, ku, prej komandantit te KFOR-it, u bo Shef i misionit EULEX. fotoja origjinale ketu

 
  Postune: 27.12.2008.  
 

Se shpejti, krejt ata qe kane ftyre, ose ju ka mbet sa do pak, do te pagujne tatim ne prone per to.

Nese najher e ndjen vehten depresiv, te pashpres, te paafte, te padeshiruar...... ne te bien ne mend, qe dikur ke qen spermatozoidi ma i shpejt prej milionave.

Durojeni dhimbjet edhe pak, mos po e ndrojne ministrin e shendetsis.

Shqiponja me dy krena, kurre nuk ka shansa me vendose, ka me u nise.

Pasi qe burgjet jane te stermbushur, kriminelat do ti vendosin neper institucione tjera shteterore.

Puna e ka bo njeriun. Puna n`ministri - xhipin dhe villen.

Po vrehet qe pacientat ne QKUK po jane shume ma te hapur. Po mungon peni kirurgjik.

Po egzistojke edhe nje vend me emrin Kosove. Ne kushtetuten e Serbis.

E keni votu bugjetin? Per ketu, a me veti?

 
  Postune: 24.12.2008.  
 

 

The best of Jim Fatmir Morrison

Ligji per Presidentin e Kosoves na dha mundesin qe edhe na ti rrisim dhe ti shkollojme femit, e tyre.

Femive ju kam ndal qokolladat, mos te hekin femit e presidentave.

 
  Postune: 21.12.2008.  
 

Ministrat te puneve te mbrendshme dhe te jashtme te Serbis, tu bo "kruga" neper Kosove.

Mos ju ndaloni trenave me hy ne Kosove. Ku di treni, deri ku o Kosova.

Dita dites, higjieno - teknika po ka ma pak pune, se qytetaret po i pastrojne kontejnerat vet.

Me ardhjen e EULEX-it, pizhamave me vija po ju kthehet moda.

Zoti, me pas bo Darvinin t`parin, nuk kish pas nevoj mu mundu reth Adamit dhe Eves.

 
  Postune: 11.12.2008.  
 

 

EULEX i shtrire ne krejt teritorin e Kosoves.

Qeshtu e kena lone edhe UNMIK-un mu shtri e i murr gjumi shpejt.

Sa e shtrum vendin, u shtri EULEX-i.

A rrin tash EULEX-i krejt kohen shtrit a?

 
  Postune: 09.12.2008.  
 

 

Misioni EULEX dhe UNMIK jasht "forces gravitacionit" ne pjesen Veriore te Kosoves.

E kane denu krimin. Kriminelin e denojne, qe e nxojne.

 
  Postune: 09.12.2008.  
 

 

Me nje ane ka pare, ne anen tjeter nuk ka pare. Shumica jane diku n`mes.

 
  Postune: 08.12.2008.  
 

 

 
     
 

 
  Postune: 08.12.2008.  
 

Puntoret e firmes, te pa informuar, kane mendu qe drejtori po vjedh, kur ai vetem kish keqmenagju.

Edhe baba i ti kish pas keqmenagju mjetet, prej xhepave t`njerzve neper autobusa.

Po i etiketojne njerzit palidhje neper gazeta e mandej edhe hajnave po ju thojne biznismena.

Ne nji institucion, drejtori i nje departamenti po i mbledh puntoret me ju tregu nje lajm te keq: Per shkak zvoglimit te shpenzimeve, duhet dikon me e qit prej punes. Mu si serb, nuk keni shansa, se ju akuzoj ne baza nderetnike. Une jam femer dhe menjihere do t`ju akuzoj per shovinizem. Une jam musliman dhe ju akuzoj per diskriminim religjioz - po thot i treti. Mu nuk guxoni se i kam 64 vjet dhe edhe nje vit e dale ne penzion - po thot i katerti. Te gjith po kthehen ka shiptari, djali i ri. Pasi qe mendoj pak, tha: Koheve te fundit, po me duket qe jam bulash...

NASA po lajmron: Kena humb lidhjen me automjetin ne Mars. Kosova Press po lajmron: Automjeti nga Marsi u pa ne pjesen Veriore te Mitrovices me tabela PR.

Fundi shekullit 21, po e pyesin baben e bebes porsalindur: A oshte djale a qike? Kur te ritet, ne t`vendos vete - pergjigjet baba!

Po del mjeku prej kujdesit intenziv dhe po i thot burrit: Gruja e juaj nuk po duket hiq mire. E di doktor, por shum mire zine dhe po i kqyre femit.

 
 
Custom Glitter Text
 
 
=> Do you also want a homepage for free? Then click here! <=